Benji

O pejskovi

Jméno pejska: Benjamin Libušský Brouček

Plemeno: border collie

Narozen: 4.5.2009

Nejčastěji na ni/něj voláme: Benji, Benjislav, Brouček, kočička

Co má rád/a: jídlo a pamlsky všeho druhu, pak fenky všeho druhu a někde za nimi je snad panička


Agility kategorie

začátečník s velmi těžkými začátky


Největší úspěchy

Největším Benjiho úspěchem je, když doběhne krátkou sekvenci, aniž by ztratil pozornost nebo zapomněl, co že to tam vlastně vůbec dělá.

Další úspěchy

 • Splněná zkouška ZZO, BH

Další aktivity

 • pasení oveček
 • dogtreking
 • frisbee
 • plavání a blbnutí ve vodě
 • triky a blbinky
 • momentálně pauza v záchranařině

Pár slov

Benji se narodil 4. 5. 2009 v chovatelské stanici Libušský Brouček v Praze. Od štěňátka to byl moc šikovný pejsek- doma se choval velmi slušně, nikdy nic nezničil, hezky poslouchal … jenom byl takový, jak to říct- byl hodně „svůj“. Nikdo jsme tomu ale nepřikládali žádný význam a tak jsem Benjiho hlavně hodně vodila na cvičák, aby měl rád ostatní pejsky a aby měl super poslušnost. K tomu jsme se už od malička vrhli na výcvik záchranařiny, kde se všechno taky vyvíjelo hrozně fajn. Zhruba v roce a půl se ale Benji hodně změnil. Přestal se soustředit, přestal poslouchat, začal utíkat a vybudoval si zvláštní obsesivní chování. Tak s tím momentálně bojujeme, snažíme se, někdy to jde líp a někdy hůř. Záchranařina šla momentálně do útlumu a já se ho snažím trochu „probrat“ s pomocí agility, protože tam je přeci jenom ta spolupráce s psovodem mnohem intenzivnější a prostě „po dobrém“ to s ním jde mnohem líp. Hodně nám pomáhá práce u oveček, která ho moc baví a docela dobře se u nich soustředí. No na žádné mistrovství to není, ale nám to ke štěstí stačí.

WWW stránky: borderaci.webnode.cz


 

Max

O pejskovi

Jméno pejska: Lady-Killer Bohemia Alké

Plemeno: border kolie

Narozen: 9.6.2011

Nejčastěji na ni/něj voláme: Max, Maxík, myšička, myška, Maximír

Co má rád/a: Hlavně paničku, nejlépe když má balonek nebo jinou hračku a pak taky Benjiho


Agility kategorie

L


Největší úspěchy

Parkur doběhnutý bez jediné shozené tyčky.

Další úspěchy

Úspěchem je, že je z Maxíka i přes Benjiho vliv velmi vyrovnaný pejsek, prostě je fajn pes.


Další aktivity

Maxe baví hlavně agility, všechno ostatní už je pro něj jenom takové zpestření:

 • pasení oveček
 • frisbee
 • triky a blbinky
 • hra s paničkou

Pár slov

Max se narodil 9. 6. 2011 v chovatelské stanici Bohemia Alké, takže zase Pražák.Pořízení druhého pejska byla v podstatě impulzivní a rychlá záležitost, protože jsem Maxovu fotku našla na webových stránkách chovatelské stanice, kde byl ještě s jedním pejskem ve skoro 4 měsících pořád volný. Slovo dalo slovo, respektive olíznutí a obskákání udělalo svoje, a Maxík se vezl v autě společně s Benjim do nového domova. Max je od počátku pohodový, vyrovnaný pejsek, se kterým je radost žít. Do Benjiho se doslova zamiloval, takže jako štěně a ještě i jako o něco málo větší huberťák (no moc nám pravda nevyrostl ) mu neustále visel na škraních a měsíce a měsíce ho ukecával, aby si s ním konečně hrál. Benji dlouho odolával, ale nevydržel to věčně a teď spolu vyvádí na zahradě takové blbiny, že se tím i sousedi z okna baví namísto televize. Max miluje agility a asi musím říct, že už by bez toho nemohl být … sice máme menší, teda spíš větší problémy se shazováním skoček, ale postupně se to zlepšuje a já pevně věřím, že to bude jednou úplně v pohodě.

WWW stránky: borderaci.webnode.cz


Fotogalerie

Novinky

Štěněcí školka 2020

thumbnail

Jako každý rok i letos pro Vás máme připravenou štěněcí školku, která proběhne během měsíců červenec a srpen...Více

Milovice cup - Mistrovství ČR PRT, JRT a BRT - ZRUŠENO

thumbnail

Vážení a milí agiliťáci, Vláda České republiky, vyhlásila pro území ČR z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru SARS CoV-2 nouzový stav od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů,...Více

Kurzy agility pro začátečníky 2020

thumbnail

Vážení a milí agiliťáci, Vláda České republiky, vyhlásila pro území ČR z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru SARS CoV-2 nouzový stav od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů, kdy se mimo jiné zakazují všechna divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy a veletrhy, vzdělávací akce, a to jak veřejné, tak soukromé s účastí přesahující ve stejný čas 30 osob. Na základě tohoto vyhlášení jsme nuceni plánované akce (závody, kurzy agility) zrušit. V nejbližší době proběhne schůzka výboru, která se bude konkrétně zabývat přesunem závodů na jiný termín, případně vracením startovného. O výsledku jednání Vás budeme bezodkladně informovat. Děkujeme za pochopení. Více