Benji

O pejskovi

Jméno pejska: Benjamin Libušský Brouček

Plemeno: border collie

Narozen: 4.5.2009

Nejčastěji na ni/něj voláme: Benji, Benjislav, Brouček, kočička

Co má rád/a: jídlo a pamlsky všeho druhu, pak fenky všeho druhu a někde za nimi je snad panička


Agility kategorie

začátečník s velmi těžkými začátky


Největší úspěchy

Největším Benjiho úspěchem je, když doběhne krátkou sekvenci, aniž by ztratil pozornost nebo zapomněl, co že to tam vlastně vůbec dělá.

Další úspěchy

 • Splněná zkouška ZZO, BH

Další aktivity

 • pasení oveček
 • dogtreking
 • frisbee
 • plavání a blbnutí ve vodě
 • triky a blbinky
 • momentálně pauza v záchranařině

Pár slov

Benji se narodil 4. 5. 2009 v chovatelské stanici Libušský Brouček v Praze. Od štěňátka to byl moc šikovný pejsek- doma se choval velmi slušně, nikdy nic nezničil, hezky poslouchal … jenom byl takový, jak to říct- byl hodně „svůj“. Nikdo jsme tomu ale nepřikládali žádný význam a tak jsem Benjiho hlavně hodně vodila na cvičák, aby měl rád ostatní pejsky a aby měl super poslušnost. K tomu jsme se už od malička vrhli na výcvik záchranařiny, kde se všechno taky vyvíjelo hrozně fajn. Zhruba v roce a půl se ale Benji hodně změnil. Přestal se soustředit, přestal poslouchat, začal utíkat a vybudoval si zvláštní obsesivní chování. Tak s tím momentálně bojujeme, snažíme se, někdy to jde líp a někdy hůř. Záchranařina šla momentálně do útlumu a já se ho snažím trochu „probrat“ s pomocí agility, protože tam je přeci jenom ta spolupráce s psovodem mnohem intenzivnější a prostě „po dobrém“ to s ním jde mnohem líp. Hodně nám pomáhá práce u oveček, která ho moc baví a docela dobře se u nich soustředí. No na žádné mistrovství to není, ale nám to ke štěstí stačí.

WWW stránky: borderaci.webnode.cz


 

Max

O pejskovi

Jméno pejska: Lady-Killer Bohemia Alké

Plemeno: border kolie

Narozen: 9.6.2011

Nejčastěji na ni/něj voláme: Max, Maxík, myšička, myška, Maximír

Co má rád/a: Hlavně paničku, nejlépe když má balonek nebo jinou hračku a pak taky Benjiho


Agility kategorie

L


Největší úspěchy

Parkur doběhnutý bez jediné shozené tyčky.

Další úspěchy

Úspěchem je, že je z Maxíka i přes Benjiho vliv velmi vyrovnaný pejsek, prostě je fajn pes.


Další aktivity

Maxe baví hlavně agility, všechno ostatní už je pro něj jenom takové zpestření:

 • pasení oveček
 • frisbee
 • triky a blbinky
 • hra s paničkou

Pár slov

Max se narodil 9. 6. 2011 v chovatelské stanici Bohemia Alké, takže zase Pražák.Pořízení druhého pejska byla v podstatě impulzivní a rychlá záležitost, protože jsem Maxovu fotku našla na webových stránkách chovatelské stanice, kde byl ještě s jedním pejskem ve skoro 4 měsících pořád volný. Slovo dalo slovo, respektive olíznutí a obskákání udělalo svoje, a Maxík se vezl v autě společně s Benjim do nového domova. Max je od počátku pohodový, vyrovnaný pejsek, se kterým je radost žít. Do Benjiho se doslova zamiloval, takže jako štěně a ještě i jako o něco málo větší huberťák (no moc nám pravda nevyrostl ) mu neustále visel na škraních a měsíce a měsíce ho ukecával, aby si s ním konečně hrál. Benji dlouho odolával, ale nevydržel to věčně a teď spolu vyvádí na zahradě takové blbiny, že se tím i sousedi z okna baví namísto televize. Max miluje agility a asi musím říct, že už by bez toho nemohl být … sice máme menší, teda spíš větší problémy se shazováním skoček, ale postupně se to zlepšuje a já pevně věřím, že to bude jednou úplně v pohodě.

WWW stránky: borderaci.webnode.cz


Fotogalerie

Novinky

Milovice cup - Mistrovství ČR PRT, JRT a BRT - ZMĚNA TERMÍNU

thumbnail

Vážení závodníci, vzhledem ke změně termínu závodů budeme na vyžádání vracet startovné těm, kterým říjnové datum nevyhovuje...Více

Kurzy agility pro začátečníky 2020

thumbnail

Nový termín kurzů agility. Začínáme v 20. 8. 2020 :) těšíme se na Vás...Více

Štěněcí školka 2020

thumbnail

PLNO Děkujeme všem za zájem.Více